English
وب سایت موسسه تکیه گاه دانش، جامع ترین بانک اطلاعات تحصیل در ایتالیا - قطب جدید تحصیل در اروپا
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
۱۳۹۶/۰۵/۰۵
.
login logo

 

موسسه تکیه گاه دانش اینک با سالها تجربه در زمینه اعزام دانشجو و آگاهی از نیازهای دانشجویان ورودی به کشور ایتالیا در جهت خدمت رسانی به دانشجویان عزیز، امکان ارائه خدمات حضوری در خاک ایتالیا را فراهم آورده است. این موسسه با شبکه ایی از دانشجویان که  سالها تجربه ی زندگی در شهر های مختلف ایتالیا را دارند، میتواند از دغدغه های دانشجویان و والدین آنها کاسته و  شروع آرام یک زندگی جدید را برای آنها به ارمغان آورد.

مفاد زیر برای افرادی که دارای قرارداد اخذ پذیرش تحصیلی یا قرارداد خدمات حضوری با موسسه تکیه گاه دانش میباشند پس از ورود به خاک ایتالیا توسط کارگزاران موسسه انجام خواهد شد.

دانشجویانی که در آزمون استرنی قبول شده اند نیز میتوانند با عقد قرارداد، خدمات حضوری در ایتالیا را دریافت نمایند.


1-      اسکان موقت 
چنانچه دانشجو قبل از ورود به خاک ایتالیا، با موسسه ی تکیه گاه دانش هماهنگی های لازم را انجام داده باشد پیش از عزیمت دانشجو هماهنگی رزرو محل اسکان موقت در هتل یا هاستل بسته به بودجه ی دانشجو انجام می شود. 


2-     معرفی کارگزار موسسه به متقاضی پیش از عزیمت

کارگزاران موسسه عموما دانشجویانی ایرانی هستند که سالها سابقه تحصیل و زندگی در آن کشور را دارا میباشند. 

  

3-     استقبال فرودگاهی در زمان ورود

 لازم است دانشجو بلیط مسافرتی خود را حداقل یک هفته پیش از عزیمت خود به موسسه ارائه کند تا هماهنگی لازم با کارگزار موسسه جهت حضور در فرودگاه انجام گردد.

4-     آشنایی با اماکن مهم

منظور شناخت آدرس محل اقامت، محل دانشگاه، ادارات مهم نظیر اداره پلیس، اداره بورس، پست، بانک و غیره است.

5-     تهیه سیم کارت و فعالسازی آن

در ایتالیا چند اپراتور تلفن همراه وجود دارند. به عنوان مثال TIM, Wind, 3, Vodafone که هر کدام بسته های مختلفی را ارائه میدهند. دانشجو میتواند از کارگزار در مورد تفاوت اپراتور و بسته های ارائه شده اطلاعات بگیرد.

6-     معرفی به اداره پلیس

طبق قانون ایتالیا، دانشجو موظف است حداکثر تا مدت یک هفته پس از ورود به خاک ایتالیا خود را به یکی از ادارات پلیس(Questura) معرفی نماید.

7-     درخواست کد مالیاتی Codice Fiscale

شبیه کد ملی در ایران میباشد که توسط اداره ی مالیات (Agenzia delle Entrate) صادر میشود و در غالب یک کارت به متقاضیان تحویل داده میشود. درخواست کد مالیاتی رایگان میباشد. این کد بر اساس نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد هر شخص و از ترکیب آنها ساخته میشود. البته دانشجویان میتوانند این کد را به صورت مجازی و رایگان بر روی سایت www.codicefiscale.it قبل از رفتن تهیه نمایند. 

8-      ثبت نام دانشگاه

برای انجام ثبت نام در دانشگاه، دانشجو میبایست ترجمه مدارک تحصیلی خود را که به تایید کنسولگری ایتالیا در تهران رسیده است را به همراه مدرک زبان انگلیسی به دانشگاه تحویل دهد و شهریه خود را قبل از مهلت تعیین شده به دانشگاه پرداخت نماید.
* برخی از دانشگاه ها ممکن است اصل مدرک تحصیلی  را نیز بخواهند.

9-     باز کردن حساب

برای باز نمودن حساب جاری در ایتالیا معمولا میبایست شما دارای کارت اقامت باشید. البته میتوان از ادارات پست (Poste italiane)هم برای باز نمودن حساب اقدام نمود که معمولا هزینه های کمتری دارد.

10-  اخذ بیمه

دانشجو میبایست توسط یکی از بیمه گذار ها در کشور ایتالیا برای مدت یک سال خود را بیمه نمایید تا بتواند برای درخواست اجازه اقامت اقدام نمایید. هزینه بیمه حدودا بین 100 تا 150 یورو است. قابل ذکر است که دانشجویان میتوانند با پرداخت مبلغ 100 یورو بیشتر از امکان داشتن پزشک خانواده استفاده نمایند و در زمان بیماری به پزشک خود مراجعه نمایند. به اطلاع میرساند که سیستم درمانی در ایتالیا کاملا رایگان بوده و بستری شدن در بیمارستانها فاقد هر گونه هزینه میباشد.

11-  درخواست و ارسال کیت اقامتی (Permesso di Soggiorno)
کیت اقامتی  را میتوان از دفاتر پست بدون پرداخت هزینه دریافت کرد. کارگزار موسسه فرمهای مربوطه را تکمیل نموده و به همراه برگه ثبت نام در دانشگاه و بیمه، توسط پست به اداره مهاجرت میفرستد. معمولا بعد از یک ماه شما برای انگشت نگاری به اداره مهاجرت فراخوانده خواهید شد. 


12-تکمیل مدارک بورسیه
افرادی که دارای قرارداد بورسیه با موسسه میباشند میتوانند از خدمات کارگزار موسسه جهت دریافت گواهی ISEE در شهر محل سکونت خود استفاده نمایند.

لازم به ذکر است پس از انجام این خدمات، قرارداد اخذ پذیرش تحصیلی فیمابین موسسه و دانشجو پایان یافته تلقی میشود. 

در پایان به دانشجویان عزیز توصیه میشود تا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور ایتالیا این صفحه را مطالعه نمایند.


contact us :
(4 خط) 88207093
09199090441
contact us : tkdanesh@gmail.com
ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد