English
اگر به دنبال موفقیت نروید خودش به دنبال شما نخواهد آمد - ماروا کلینز
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
.
login logo

 

 


بورسیه تحصیلی آ.اس.پ (ASP)


 
معرفی:


 آ اس پ (ASP) مرکز آموزشی پلی تکنیک آلتا می باشد و دارای فضای آموزشی متناسب با استعدادهای جوانانی است که با شور و هیجان برای نوآوری، تمایل به توسعه توانایی های بالقوه شان در محیطی چند رشته ای را دارند. آ اس پ هر ساله از میان متقاضیان دوره کارشناسی ارشد برای رشته های مهندسی، معماری و طراحی در پلی تکنیک میلان (PoliMi) و پلی تکنیک تورینو(PoliTo)، 150 دانشجو جذب می کند. برنامه ها و دوره های آ اس پ در هر دو مرکز به موازات هم و یکسانند. زبان رسمی دوره آ اس پ انگلیسی است.

 بخش اول: اطلاعاتی در مورد بورسیه تحصیلی


بورسیه تحصیلی آ اس پ به حداکثر 25 دانشجوی خارجی تعلق می گیرد که در دانشگاه پلی تکنیک میلان در هر سال تحصیلی پذیرفته شده اند.مبلغ هر کدام از این بورسیه های تحصیلی 5000 یورو در سال می باشد که هزینه اقامت در یکی از خوابگاه های دانشجویی پلی تکنیک میلان را پوشش می دهد. مابقیِ مبلغ بورسیه، پس از کسر مالیات، به عنوان کمک هزینه تحصیلی، نقداً به دانشجو تعلق می گیرد.
 


بورسیه تحصیلی آ اس پ به دانشجویان خارجی ای تعلق می گیرد که در یکی از دوره های دانشگاهی دانشگاه پلی تکنیک میلان پذیرفته شده اند.
علاوه بر این، در نهایت، دانشجویان خارجی آ اس پ که دومین سال دوره دانشگاهی شان در آ اس پ را با موفقیت گذرانده اند و همچنان در محوطه دانشگاه ساکنند، هزینه ماهیانه ای ( به عنوان کمک خرج) به مبلغ 1500 یورو اعطا می شود که هزینه های اقامت را از سپتامبر تا دسامبر  پوشش می دهد. تمام اطلاعات جزئی تر در رابطه با مدارک و شرایط لازم جهت درخواست این بورسیه تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.بخش دوم: گزینش دریافت کنندگان بورسیه


افرادی برای دریافت بورسیه تحصیلی انتخاب می شوند که فرم درخواستِ دانشگاه پلی تکنیک آلتا را تا ماه مارس هر سال تحصیلی – طبق ترتیب مراحل شرح داده شده در بخش " پذیرش و کمک های مالی" وب سایت دانشگاه پلی تکنیک آلتا - ارسال کرده باشند.
بخش سوم: فرآیند ارزیابیمتقاضیان بر اساس ارسال مدارک مذکور در بخش " پذیرش و کمک مالی" در فرم درخواست برای پذیرشِ دانشگاه پلی تکنیک آلتا، انتخاب می شوند.کمیته ارزیابی، معیارهای زیر را در ارزیابی متقاضیان در نظر می گیرد:الف) عملکرد تحصیلی در سیکل اول تحصیلات- نمرات اخذ شده در امتحانات و نمره نهایی در سیکل اول یا سه سال اول تحصیل از اهمیت ویژه ای برخوردارند.ب) انگیزه ی ارسال درخواست برای آ اس پ


داوطلبان با شانس بیشتر برای مصاحبه احتمالا با اسکایپ دعوت خواهند شد.


 این کمیته ارزیابی، با توجه به قدرت نفوذ دوره های آموزشی آ اس پ بر کلاس های چندرشته ای، حضور مفید دانشجویان با پیش زمینه های مختلف را نیز تضمین خواهد کرد.


کمیته ارزیابی پس از اینکه به نتایج موردنظر رسید، لیستی از متقاضیان باصلاحیت و واجد شرایط را آماده می سازد.


این کمیته ارزیابی متشکل از یکی از اعضای هیئت علمی آ اس پ و نمایندگان دانشگاه پلی تکنیک میلان است که توسط مدیر ارتباطات و روابط خارجی منسوب شده اند.بخش چهارم: نتیجه گزینش
نتایج فقط  به درخواست کنندگان که  بورس را برنده شده اند در پایان  آپریل هر سال اعلام خواهد شد.

دریافت کنندگان بورسیه، به منظور تایید پذیرششان باید مبلغ 185.58یورو را بابت هزینه اداریِ ثبت نام به حساب خدمات آنلاین دانشگاه پلی تکنیک میلان پرداخت کنند.

دریافت کنندگان بورس از پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه معاف خواهند بود.


در صورتی که  دریافت کننده بورسیه طبق قانون مذکور عمل نکرده و از طریق حساب آنلاین مبلغِ ذکر شده را پرداخت نکند، بورسیه تحصیلی به متقاضی دیگری اعطا خواهد شد.


این بورسیه تحصیلی تنها برای ثبت نامِ ترم اول هر سال تحصیلی  معتبر می باشد. اگر دانشجو تمام مداک موردنیاز را ارائه ندهد و یا به هر دلیلی موفق به تکمیل همه مراحل ثبت نام نشود، فرصت دریافت بورسیه تحصیلی را از دست می دهد.بخش پنجم: تایید بورسیه تحصیلیاین بورسیه تحصیلی برای پوشش هزینه های دو سال از دوره های آموزشی آ اس پ تعبیه شده است.


در صورتی به دانشجو در سال دوم تحصیل در دوره ی آ اس پ بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد که:-        دانشجو در سال اول تحصیل به طور منظم در کلاس های دوره ی آ اس پ  شرکت کرده باشد.


-        دانشجو حداقل یک مقاله ی بلند آ اس پ  با نمره مثبت  و دو مقاله کوتاه تحویل داده باشد.


-        دانشجو در دوره ی دانشگاهی آ اس پ، حداقل 40 واحد ای سی تی را گذرانده باشد.


-        دو مورد زیر از اهمیت ویژه ای برخوردارند:


1.    معدل دانشجو در دوره دانشگاهی، با در نظر گرفتن تمام امتحانات سال اول، 27/30 یا بالاتر باشد؛


2.    معدل دانشجو در دوره دانشگاهی، تنها با در نظر گرفتن امتحانات ترم دوم، 27/30 یا بالاتر باشد؛بخش ششم: پردازش اطلاعات شخصیبر اساس قانون 196، مصوبِ 30 ژوئن 2003، اطلاعات شخصی متقاضیان توسط سازمان روابط خارجی و پروژه های خدماتی بین المللی جمع آوری شده و تنها به منظور گزینش و ثبت نام مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی اطلاعات ناشناس نیز در تجزیه و تحلیل فرآیندهای آماری به کار می روند. 


 


contact us :
88207093
88658046
88207068
88657934
09199090441
tkdanesh@gmail.com
ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد