English
هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است؟..جک لندن
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
۱۴۰۱/۱۱/۰۷
.
login logo
 

هزینه ها در ایتالیا

 

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور به ایتالیا به طرز قابل توجهی پایین است که علت آن وجود یارانه ای است که از سوی دولت این کشور به آموزش تخصیص داده شده است.

یک مزیت مهم در زمینه شهریه دانشگاه ها یکسان بودن شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان ایتالیایی و دانشجویان خارجی است.

مزیت دیگر آنکه دانشجویان میتوانند بر اساس میزان درآمد خانواده شان شهریه کمتری را بپردازند.

هزینه ها در ایتالیا را برای دانشجویان می توان به شرح زیر تقسیم بندی نمود:

هزینه های تحصیل

 

هزینه سالیانه تحصیل در مقاطع و دانشگاه ها و شهرهای مختلف ایتالیا متغییر می باشد. اما میانگین شهریه سالیانه از 1000 تا حداکثر 5000 یورو در سال است. تنها برای رشته هایی نظیر MBA و مشابه آن ممکن است شهریه به 5000 یورو در سال برسد و میانگین شهریه پرداختی در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا نظیر ترکیه و مالزی نیز ارزان تر است.

البته امکان کاهش شهریه نیز در بسیاری از موارد توسط تیم تخصصی موسسه تکیه گاه دانش تا 500 یورو در سال وجود دارد.

 

به علاوه امکان دریافت کمک هزینه های مختلف تا 5000 یورو در سال، به جز انواع بورسیه کامل تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری وجود دارد.

 

 

 

هزینه های خورد و خوراک

 هزینه های زندگی قطعا با توجه به شرایط و سبک زندگی فردی دانشجویان مختلف متفاوت است. اما طبق تجربه عینی دانشجویان ایرانی که در حال حاضر در ایتالیا به سر می برند، ماهانه بین 200 الی 250 یورو برای پرداخت هزینه های مربوط به مواد غذایی کفایت می کند.

 

هزینه های مسکن

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در شهر های بزرگ بین 1000تا 1500 یورو میباشد. البته عموما دانشجویان به صورت مشترک آپارتمان را اجاره میکنند. در این حالت هزینه ها از 300 تا 400 یورو در هر ماه به ازای هر دانشجو خواهد بود.

 

 

هزینه های رفت و آمد

رفت و آمد در شهرهای ایتالیا عمدتاً بوسیله وسایل نقلیۀ عمومی کارآمد انجام میگیرد و هزینه آن برای دانشجویان، پس از دریافت کارت دانشجویی در مواردی تا یک سوم هزینه معمول آن خواهد شد. هزینه ایاب و ذهاب برای افراد غیر دانشجو از 30 تا 45 یورو در ماه میباشد.در ضمن این هزینه برای دانشجویان زیر 25 سال می تواند تا حدود 40 درصد شامل تخفیف شود .

 


contact us :
88207093
88658046
88207068
88657934
09199090441
tkdanesh@gmail.com
ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد