English
وب سایت موسسه تکیه گاه دانش، جامع ترین بانک اطلاعات تحصیل در ایتالیا - قطب جدید تحصیل در اروپا
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
۱۴۰۰/۰۲/۲۶
.
login logo نکات مهم تحصیل در روسیه برای والدین دانشجویان

 

 

والدین گرامی، ما می دانیم که  تصمیم به فرستادن فرزند خود به خارج از کشور چه اقدام مهم و سختی است و نگرانی شما را در رابطه با مسائلی از قبیل تفاوت در محیط فرهنگی، شرایط آب و هوایی، زبان، غذا، مردم و ... درک می کنیم. با این حال، به مدرک تخصصی و معتبر از دانشگاهی شناخته شده در سطح بین المللی بیندیشید، و مطمئن باشید که چالش هایی همچون تطابق فرهنگی موقتی بوده و به زودی به مزایایی هیجان انگیز تبدیل می شوند. قطعا فراگیری پیچیده ترین علوم و متخصص شدن در رشته ای خاص همان چیزی است که شما همیشه برای فرزند خود آرزو داشته اید. در این متن به ارائه برخی راهنمایی ها و نکات موردنیاز جهت کمک به شما و فرزندتان در رابطه با سازگاری و برخورد با مسائل این دوران می پردازیم. همچنین اطلاعات مفید و جالبی نیز برای پدر و مادران و دانشجویان بیان می کنیم.

 

 

به فرزندتان اجازه دهید اولین تصمیم بزرگسالانه خود را برای شروع یک زندگی مستقل بگیرد.

 

 توصیه ما به والدین گرامی اینست که اجازه دهید فرزندتان خودش حرفه آینده و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن دارد را انتخاب کند. این امر موجب ایجاد انگیزه و مسئولیت بالایی جهت موفقیت تحصیلی وی می شود. اما این به معنای عدم نظارت شما نیست؛ حتما با بررسی مطمئن شوید که انتخاب حرفه ی فرزندتان از روی احساسات زودگذر نبوده و بنابر دلایل منطقی و با فکر دست به انتخاب زده است. حرفه و تخصص آینده را باید با توجه به نیازهای بازار کار، و همچنین چشم انداز توسعه اقتصادی کشور در سال های آینده، انتخاب کرد. البته در این مورد نباید توانایی ها و الویت های شخصی فرزندتان فراموش شود. تجربه نشان داده که حتی دانش آموزانی که دوران مدرسه موفقی داشته اند، لزوما در تحصیلات دانشگاهی نیز همیشه موفق نخواهند بود اگر در رشته ای ادامه تحصیل دهند که انتخاب پدر و مادرشان است و نه خودشان. از طرفی اغلب دانش آموزانی که در مدرسه در سطح متوسط ​​بوده اند، اگر با انتخاب خود به ادامه تحصیل در رشته مورد نظرشان بپردازند، در دانشگاه بسیار موفق خواهند بود چرا که  انگیزه و شوق کافی برای کسب دانش و مهارت حرفه آینده خود را دارند.

 

گوش کنید و سپس دلگرمی دهید. 

در اغلب موارد، وقتی افراد به یک کشور خارجی وارد می شوند، ابتدا احساس ضعف و ناکامی می کنند و فکر می کنند که انتخاب اشتباهی انجام داده اند و به دلایلی از این دست فرزندان شروع به تماس با والدین و شکایت از وضع موجود می کنند. با این حال، اصلا نترسید، فقط به صحبت فرزندتان خوب گوش کنید، و سپس به دلگرمی و تشویق او بپردازید. به فرزندتان یکی از نمایندگان "تکیه گاه دانش" را برای کمک پیشنهاد دهید، و مطمئن باشید که به سرعت این مشکل برطرف خواهد شد. به هیچ عنوان توصیه نمی شود که همراه فرزندتان به کشور روسیه بیایید چرا که حضور والدین در روند انطباق و سازگاری تسهیلی نداشته و حتی پس از برگشت والدین به کشور خودشان، استرس و اضطراب دامن گیر دانشجو می شود. اگر می خواهید شخصا از اوضاع فرزندتان مطمئن شوید و خیالتان راحت شود که زندگی او در روسیه بر وفق مرادش است، می توانید طی یکی دو ماه و یا در طول تعطیلات به او سر بزنید. اصلا نگران نباشید، طی چند روز اول اقامت در روسیه، مدیران "تکیه گاه دانش" به تمام سوالات فرزندتان پاسخ داده و ابهامات را برطرف می سازند. این به فرزندتان در هر چه سریعتر کنار آمدن با زندگی جدید کمک می کند. بیش از 7 میلیون دانشجو در روسیه تحصیل می کنند که از این میان 165000 نفر، دانشجوی بین المللی از بیش از 200 کشور جهان اند. برای کمک و تسهیل در انطباق نیز "تکیه گاه دانش" به جذب دانشجویان ارشد که اهل کشور خودتانند می پردازد و این کمک می کند که فرزندتان تا حد زیادی احساس راحتی کرده و به دوستان و محیط جدید زودتر عادت کند.

 

با فرزندتان در مورد شیوه زندگی ای که انتخاب کرده یا می خواهد انتخاب کند گفتگو کنید، هدفش را قبل از ورود به دانشگاه روشن سازید. 

با فرزند خود در رابطه با ارزش های رفتاری که از خود نشان می دهد و همچنین ارزش ها و رفتار دیگران صحبت کنید و برایش تفهیم کنید که حفظ ارزش و اراده و فردیتش در مقابل دیگران بسیار مهم است. لازم است به فرزندتان هشدار دهید که با مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و غیره براحتی می تواند تمام برنامه ها و آرزوهای خودش و شما را بر باد دهد. شاید، چنین مکالمات و بحث هایی خیلی مطلوب و خوشایند به نظر نرسند ولی در هر حال، از اقدامات نادرست و خطرناک فرزندتان در زندگی بزرگسالی اش جلوگیری می کنند!

 

 

 

contact us :
88207093
88658046
88207068
88657934
09199090441
tkdanesh@gmail.com
ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد